Prosím čekejte...

Vyšívání ruční i strojové

Ruční vyšívání
Ruční výšivka je bezpochyby tradiční způsob, proto s ohledem na zachování starobylého vzhledu a podle dochovaných vzorů se snaží naše zručné vyšívačky tento způsob co nejvíce používat.


Strojové vyšívání
V dnešním technickém světě však nelze pokrok zastavit. I když je ruční výšivka specifická svou krásou a autentičností, některé krojové části se neobejdou bez strojového vyšívání, proto využíváme i novodobější způsob vyšívání pomocí moderního vyšívacího stroje. Strojová výšivka je věrnou replikou starobylé tradiční ruční výšivky. 
Taková strojová výšivka je nejen levnější, ale také její údržba je snadnější, což ocení především aktivní folkloristi z řad muzikantů či členů pěveckých sborů a tanečních souborů, kteří kroj často a pravidelně využívají při svých vystoupeních. 


Strojovou výšivku využíváme také pro výrobu nejrůznějších dekorativních a módních doplňků jako jsou ubrusy, prostírky, povlaky na polštáře, kabelky, zástěry pro vinaře apod. a také pro šití reklamních a firemních textilií dle přání a poptávky zákazníka.